قابلیت Full-Cutoff در چراغ های خیابانی

پر بیننده ترین مقالات

برچسب ها

قابلیت Full-Cutoff در چراغ های خیابانی

قابلیت Full-Cutoff در چراغ های خیابانی

پس از روبرو شدن بشر با بحران انرژی طی سده اخیر، مقوله هدررفت انرژی و راهکارهای پیشگیری از آن بیش از پیش مورد بحث و بررسی قرار گرفت. نتایح این بررسی ها نشان داد که کیفیت پایین ساخت و نیز طراحی ضعیف محصولات روشنایی سهم به سزایی در اتلاف انرژی دارد زیرا موجب عدم دستیابی به میزان روشنایی مطلوب شده و طراح ناگزیر به بالا بردن توان مصرفی برای جبران کیفیت پایین نور می شود. همانطور که می‌دانید روشنایی مورد استفاده در معابر و فضاهای بیرونی بخش قابل توجهی از میزان انرژی مصرفی کل را شامل می شود. از این رو طی دهه اخیر ارائه راهکارهایی مفید جهت کاهش میزان مصرف درمعابر شهری در دستور کار قرار گرفت.

انواع چراغهای خیابانی عبارتند از :

۱. Non-Cutoff: این چراغ‌ها دارای زاویه تابش ۳۶۰ درجه بوده و تمامی زوایای محیط اطراف خود را روشن می کنند. به دلیل هدررفت بالای انرژی در این نوع از چراغ ها مصرف آنها در کشورهای توسعه یافته منسوخ شده است.

۲. Semi-Cutoff: این چراغ‌ها نسبت به چراغ های Non-Cutoff از زاویه تابش بهتری برخوردار بوده اما باز هم به دلیل معایب در طراحی فیکسچر و نیز زاویه تابش غیرایده آل سبب اتلاف نور تولیدی و در نتیجه اتلاف انرژی می گردند.

۳. Full-Cutoff: جدیدترین نسل چراغ‌های خیابانی دارای قابلیت Full-Cutoff می باشند. در این نوع از چراغهای خیابانی زاویه تابش بین 75 تا 90 بوده و تنها سطح زیر چراغ را روشن می کنند. زاویه تابش مناسب و نیز توان بالای این چراغ ها با افزایش میزان دید در شب و نیز تولید نور مطلوب و عدم ایجاد خیرگی باعث کاهش تصادفات جاده ای شده و امنیت جاده ها و معابر را به خوبی تأمین می کنند.

چراغ های خیابانی شرکت مهندسی و فن آوری پارس افراشید با بهره گیری از این تکنولوژی و نیز کیفیت ساخت و طراحی کم نظیر مسیر رسیدن به این آرمان را به خوبی هموار نموده و سبب کاهش چشمگیر اتلاف انرژی در معابر اصلی شهر می گردند. کلیه چراغ های خیابانی این شرکت با زاویه تابش ایده آل، تولید نور مناسب و فراهم نمودن دید بی نظیر در سطح معابر حافظ جان شما و عزیزانتان خواهند بود.