درباره ما

درباره شرکت پارس افراشید

بهره وری یک دیدگاه فکری و یک طرز تفکر برای تداوم، پیشرفت و بهبود آنچه وجود دارد، می باشد. با توجه به افزایش سرانه مصرف انرژی در کشور، ضرورت برنامه ریزی در خصوص بهینه سازی و کنترل مصرف حامل‌های انرژی امری اجتناب ناپذیر است که افزایش بهره وری در مقیاس یک واحد اقتصادی، بومی، شهری و در نهایت ملی را در بر دارد.

با توجه به رشد نامتوازن مصرف انرژی در قیاس با ظرفیت تولید برق، سرمایه گذاری جهت کاهش مصرف انرژی در بخش روشنایی از جمله اقدامات موثر در مسیر اهداف ملی در این خصوص می‌باشد.

براساس آمار رسمی، میزان رشد مصرف انرژی برق در کشور از میزان رشد ظرفیت اسمی واحدهای تولید برق پیشی گرفته است و از طرفی حدود 30 تا 50 درصد برق مصرفی در قسمت روشنایی مصرف میگردد. لذا سرمایه گذاری جهت کاهش مصرف انرژی در بخش روشنایی نه تنها تاثیر مستقیم در کاهش هزینه ها دارد بلکه در یک رویکرد کلان تر و ملی نیز بر اقتصاد کشو تاثیر دارد چرا که نیاز به سرمایه گذاری عمده برای افزایش ظرفیت نیروگاههای کشور را کاهش می‌دهد.

در سال های اخیر به خصوص از سال 2010 میلادی و با توسعه صورت گرفته در زمینه ساختLED ، سیستم های روشنایی مبتنی بر این تکنولوژی وارد فاز صنعتی و تجاری گردیده است، که دارای مزایای متعددی می باشد که از جمله بارزترین آنها افزایش بهره نوری سیستم ها، افزایش عمر و از بین بردن تبعات زیست محیطی سیستم های روشنایی موجود می‌باشد.

در کشور ما که کماکان درصد قابل توجهی از بودجه سالیانه صرف یارانه بر روی قیمت حامل های انرژی مصرفی خانوارها، واحدهای تجاری و صنعتی میشود، تمرکز بر بهره وری انرژی امری بدیهی به نظر می رسد و سیستم های روشنایی نوین و فوق پیشرفته راه حل مناسبی برای حرکت در این مسیر می‌باشد.

همچنین با در نظر گرفتن اقلیم گرم و خشک ایران و عدم ریزش باران به میزان مورد نیاز در کنار بهره برداری غیرمتعارف از سفره های آب زیر زمینی و با توجه به اینکه تولید بخشی از انرژی الکتریکی مورد مصرف به وجود آب وابسته میباشد، ازین منظر نیز صرفه جویی در مصرف برق امری اجتناب ناپذیر است.

لازم به ذکر است با احتساب قیمت کنونی انرژی نیز جایگزینی سیستم های روشنایی موجود با سیستم هایLED‌ فوق پیشرفته با راندمان نوری بالای 140 لومان بر وات بسیار اقتصادی و سرمایه گذاری در این حوزه بنا به شرایط ظرف 2 سال قابل بازگشت می‌باشد.

تیم بنیانگذار شرکت مهندسی و فن آوری پارس افراشید، با فهم پیدایش این نقطه عطف تکنولوژیکی در دنیا و جهت ایجاد ارزش افزوده در مقیاس ملی و در راستای اهداف کلان کشور، اهداف خود را بر این زمینه کاری منطبق کرده است و پیرو مذاکرات متعدد با طرف های بین المللی خود در حال حاضر امکان ارائه خدمات مهندسی و محصولات مبتنی بر LED با بالاترین استانداردهای ملی و بین المللی را دارا میباشد.تیم مهندسین فعال و پویای این شرکت در ابتدا بر آن بود تا با تولید چراغهای LED فوق پیشرفته و با بهره گیری از تکنولوژی این LED‌‌ها در زمینه صرفه جویی انرژی گامی بلند در جهت اعتلای میهن عزیزمان بردارند. اما پس از طی 3 سال پژوهش و تلاش شبانه روزی به این مهم دست یافت که در شرایط حساس کنونی اقتصادی تولید این چراغها به هیچ عنوان صرفه اقتصادی برای صنعت کشورمان ایران ندارد. لذا ارائه محصولات روشنایی LED اداری-تجاری، خیابانی و صنعتی مجهز به بروزترین فناوری در این حوزه را در دستور کار خود قرار داد.

تمامی محصولات ارایه شده دارای گواهینامه تایید استاندارد اروپا CE و نیز UL می باشد و به صورت همزمان با ارائه در ایران، در معتبرترین اماکن و صنایع کشورهای اروپایی، آمریکا و آسیای جنوب شرقی نیز ارائه و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.